istanbul gece alemi

''Ot'' Antakya Film Festivalinde Finalde

TERÖRÜN ETKİLERİNE ATIFTA BULUNAN  “OT”  FİLMİ 5. ANTAKYA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİNDE FİNALDE

Ülkemizde 1999 yılı öncesi yaşanan terörizmin özellikle Anadolu insanının hayatına etkilerini konu alan “OT” Filmi, 17-23 Kasım'da yapılacak olan 5.Antakya film festivalinde finale kalarak ödül arayacak. Yapımcılığını ALTINYAPRAK FİLM Erol Koçan üstlendiği filmin başrollerini Erkay Yavuz, Melike Kurt ve Erol Koçan’ın paylaştığı filmin yönetmenliğini Burak Donay yaptı. Film, geçimini borçlanarak satın aldığı eşeği ile birlikte dağlardan topladığı şifalı otlarla sağlayan, diğer taraftan kısıtlı imkânlarıyla çocuklarını okutmaya çalışan bir köylünün teröre rağmen verdiği yaşam mücadelesini anlatıyor.

 

ANA KARAKTER: ZEYTİN
Yapımcılığını Altınyaprak film Erol Koçan yaptığı, senaryosu Erkay Yavuz tarafından kaleme alınan ve yönetmenliğini Burak Donay’ın üstlendiği filmin başrollerini Erkay Yavuz, Erol Koçan ve Melike Kurt paylaşıyor. 1999 yılında Anadolu köy mezrasında yaşayan bir ailenin hikâyesini anlatan film, güneydoğuda iki ateş arasında kalan halkın yaşadığı sıkıntılara da atıfta bulunuyor. Çekimleri yapımcının kendi memleketi olanTokat’ın Reşadiye ilçesinde yapılan ve bölge halkınında rol aldığı filme damga vuran oyuncu ise ‘Zeytin’ adlı eşek oldu. Filmin ana karakterleri niteliğinde olan ve set ekibinin maskotu haline dönüşen ‘Zeytin’, 5 hafta süren çekimler boyunca kendisine tahsis edilen kamyonet vasıtasıyla film ekibine eşlik etti. Çekimler sırasında hiç zorluk çıkarmayan  ‘Zeytin’   oyunculuk sınavından geçer not aldı.

İKİ ATEŞ ARASINDA…
Senaryosu  Erkay Yavuz’un kaleminden çıkan filmin konusu özetle şöyle: 1999 yılında bir Anadolu köy mezrasında yaşayan Şeref, kas erimesi hastası karısı ve 3 çocuğunu dağlardan topladığı şifalı otlarla geçindirmeye çalışmaktadır. Kendisini yaşama bağlayan en büyük umudu çocuklarının okuyup kurtulmalarıdır. Uzakta olan okula çocukları yorulmadan ve vaktinde yetiştirebilmek için, eşek almaya karar verir ve satıcıyı dinleyip kredi kartı alarak eşek alır. Bu borcu ödemenin tek yolu yüksek dağlara çıkıp, pahalı olan Gulik otu toplamaktır, ancak buna ne asker ne de bölgede mevzilenen terörist izin vermez. Başka çaresi olmadığını bilerek kendini iki ateş arasına atacaktır.

JALE KİBRİTÇİOĞLU VE ALİ AKAÇÇA İMZASI
AJ Müzik Prodüksiyon ortakları Jale Kibritçioğlu ve tanınmış müzisyen Ali Akaçça'nın müziğini yaptığı Dram türündeki 98 dakikalık filmin yapımcılığını ise ALTINYAPRAK Film Erol KOÇAN üstleniyor.

7.11.2017 21:11:35

FOTO GALERİ

Galeriye Henüz Resim Eklenmemiş.

VİDEO GALERİ

Habere Henüz Video Eklenmemiş.

YORUMLAR

SAAT

Turizm Haberleri

Miniklerden Okuma Şenliği...

Yöresel Yemeklerimiz

Etli Ekmek

En Yeni Filmler

Kolpaçino 3. Devre

Son Dakika

Son Dakika! Diyarbakır'Da Emni...

En Çok Okunanlar

YAZARLARIMIZ

tolgahan uludağ
Sera Nil Akca
uğur ormantepe

SOSYAL MEDYA