istanbul gece alemi

Kuruçeşme'De Bulunan Galatasaray Adası Yıkıldı

Pazar sabahı tarihi adada yıkım yapıldı... Galatasaray Adası bu sabah erken saatlerde belediye ekipleri ve güvenlik güçlerinin özel önlemler alması sonrasında, dozerle yıkıldı. Galatasaray'ın adası yerle bir

Türkiye'de tek ada sahib olan Galatasaray Kulübü'ne ait, işletmesi ise bir firma tarafından yapılan Galatasaray Adası bu sabah saatlerinde yıkım işlemi yapıldı. Yıkım'ın gerekçesi ise kaçak yapılar olduğu bildirildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 28 Mayıs 2017 - İstanbul

İstanubl Büyükşehir Belediyesi (İBB) zabıta ekipleri pazar sabahıda Galatasaray Adası'nda yıkım işlemi gerçekleştirdi. Galatasaray Adası'ndaki tüm yapılaşma bu sabah erken saatlerde ekipler tarafından yıkılmaya başladı. 'Su Ada'nın tahliye kararına uymadığı, kaçak yapılaşmalar olduğu gerekçesiyle yıkımın gerçekleştiği belirtiliyor. Ada üzerindeki işletmeler iş makinesiyle yıkıldı.

İstanbul Kuruçeşme'de deniz ortasında bulunan Galatasaray Adası'nda bu sabah saatlerinde başlayan yıkım çalışmalarıyla adea yerle bir oldu. Uzun süredir işletme ile Galatasaray Kulübü arasında anlaşmazlık yaşandığı ve konunun mahkeme sürecinde devam ediyordu. 

Diğer taraftan 1980 sonrasında  yapılan kaçak yapılaşma nedeniyle İBB zabıta ekipleri tarafından bu sabah erken saatlerde ada üzerine çıkartılan dozerle yıkım işlemi gerçekleştirildi.

Sabah 07.00 sıralarında Galatasaray Adası'na gelen yıkım ekipleri, yoğun güvenlik önlemleri almaları ise dikkatlerden kaçmadı. Güvenlik gerek karada, gerekse denizde geniş çaplı önlemler aldı. Özel bir taşıyıcı gemi ile ada üzerine götürülen dozer, yıkım çalışmalarına başladı. Adanın işletmecileri de, kullandıkları malzemeleri gemiyle karaya taşıdı.

Sabah erken saatlerde sahil hattında yürüyüş yapmak için bulunan vatandaşlar ise yıkım olduğunu görünce çalışmaları ilgiyle izledi.

29.5.2017 03:42:31

FOTO GALERİ

Galeriye Henüz Resim Eklenmemiş.

VİDEO GALERİ

Habere Henüz Video Eklenmemiş.

YORUMLAR

SAAT

Turizm Haberleri

Miniklerden Okuma Şenliği...

Yöresel Yemeklerimiz

Etli Ekmek

En Yeni Filmler

Kolpaçino 3. Devre

Son Dakika

Son Dakika! Diyarbakır'Da Emni...

En Çok Okunanlar

YAZARLARIMIZ

tolgahan uludağ
Sera Nil Akca
uğur ormantepe

SOSYAL MEDYA