istanbul gece alemi

Münir Özkul'La İlgili Kahreden Haber Kimse Farkına Varamamış

Demans hastalığı nedeniyle tedavisi yatağa bağlı olarak devam eden Münir Özkul’un kızı Güner Özkul, katıldığı canlı yayında flaş bir açıklama yapmıştı. Bu sözler sonrası usta sanatçının algısının açık olduğu ortaya çıktı.

Konuyla ilgili bir yazı kaleme alan Sabah Gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, usta sanatçının kızını eleştirerek “Yıllardır bir yatakta yatan Özkul’un demek ki, algısı açıkmış ama kimse onunla konuşmuyormuş. Bakıcılar konuşsalar, algısının açık olduğu daha önceden ortaya çıkardı belki de!” ifadelerine yer verdi.
Sabah Gazetesi’nden Mevlür Tezel’in, “Münir Özkul göz kırptı” başlıklı yazısı şöyle:

“İki vardiya bakıcı var evde. Dört senedir yatıyor ama hiçbir yerinde yara açılmadı, bu çok önemli bir şey. Bir şeyleri dinliyor ama görmesi pek mümkün değil artık. Bebek gibi. Belli bir mesafeye yaklaşmanız gerekiyor.

Bir süredir ‘Babamdan geçti, konuştuklarımızı anlamıyor’ diyerek ziyaretlerimde sessiz kalıyordum. Geçtiğimiz günlerde onu konuşmak üzere katıldığım bir radyo programında ‘Sana bir şarkı çaldırayım mı?’ dedim.

‘Olur’ anlamında gözünü kırptı, inanamadım! Tekrar sordum, tekrar cevap verdi. Sustuğum her dakika için köpekler gibi pişmanım.”

“KİMSE ONUNLA KONUŞMUYORMUŞ”Renkli Sayfalar’a konuk olan Münir Özkul’un kızı Güner Özkul’a ait bu açıklama. Yıllardır bir yatakta yatan Özkul’un demek ki, algısı açıkmış ama kimse onunla konuşmuyormuş. Bakıcılar konuşsalar, algısının açık olduğu daha önceden ortaya çıkardı belki de!

“NE ZAMANDAN BERİ KONUŞMUYOR BABASIYLA”

Güner Özkul’un “Bir süredir ‘Babamdan geçti, konuştuklarımızı anlamıyor’ diyerek ziyaretlerimde sessiz kalıyordum” açıklaması da enteresan. Acaba ne zamandan beri konuşmuyor babasıyla? Derdim Güner Özkul’u suçlamak değil, o zaten bir evlat olarak babasına gerekli özveriyi fazlasıyla gösteriyor.
Bir de sosyal medyada çıkan ‘Münir Özkul öldü’ yalanlarıyla, ‘Münir Özkul, Tarık Akan’ı da gömdü!’ gibi berbat esprilere maruz kalıyor. Bunları yaşamak kolay değil, başkası olsa ötanaziyi bile düşünürdü.

“DOKTORLAR KONTROL ETMİYOR MU?”

Ama Münir Özkul’un kızının sorduğu soruya göz kırpması önemli. Doktorlar, Özkul’u kontrol etmiyor mu, farkında değiller mi bu gelişmeden?

“KÖPEK GİBİ PİŞMAN OLDUĞUNU SÖYLEMESİ BOŞUNA DEĞİL”

Düşünsenize algınız açık, düşünebiliyorsunuz, çevrenizi takip ediyorsunuz ama konuşamıyorsunuz. Gözünüzle yaptığınız hareketleri ise kimse fark etmiyor. Özkul’un babasıyla konuşmadığı her dakika için köpekler gibi pişman olduğunu söylemesi boşuna değil. Ona kitaplar, gazeteler okur, TV izlettirir, gündemle ilgili bilgiler verirdi vs. Belki de bu sayede Özkul’un sağlığında bir değişiklik olabilir, belki de hiç olmazdı ama en azından denenmiş olurdu. Belki de Özkul için en hayırlısı buydu; alacağı acı haberler, arkadaşlarının bir bir hayatını kaybettiğini öğrenmek onu daha çok üzerdi.

Ya da Özkul’un yıllardır yattığı yataktan destansı bir şekilde hayata tutunması, algısı açık olduğu içindi. Allah uzun ömürler versin, büyük usta bizleri şaşırtmaya devam ediyor.

27.11.2017 19:30:33

FOTO GALERİ

Galeriye Henüz Resim Eklenmemiş.

VİDEO GALERİ

Habere Henüz Video Eklenmemiş.
Etiket :
Sosyal

YORUMLAR

SAAT

Turizm Haberleri

Miniklerden Okuma Şenliği...

Yöresel Yemeklerimiz

Etli Ekmek

En Yeni Filmler

Kolpaçino 3. Devre

Son Dakika

Son Dakika! Diyarbakır'Da Emni...

En Çok Okunanlar

YAZARLARIMIZ

tolgahan uludağ
Sera Nil Akca
uğur ormantepe

SOSYAL MEDYA