istanbul gece alemi

Stüdyo (1+0) Daire Devri Kapanıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 2 aya kadar yürürlüğe girecek, Stüdyo (1+0) daireyi yasaklayan “Yeni Tip İmar Yönetmeliği”nde son aşamaya gelindiğini ve ertelenmeyeceğini söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Hazırlığında son aşamaya gelinen “Yeni Tip İmar Yönetmeliği”ne göre 1+0 olarak nitelendirilen stüdyo daireler yapılamayacak, Yönetmeliğe göre en küçük daire 28 metrekare ve 1 oda 1 salondan oluşacak.

2 aya kadar yürürlüğe girmesi beklenen “Yeni Tip İmar Yönetmeliği”yle bina istenen renge de boyanamayacak. Belediyeler, mahallin ve çevrenin özelliklerine göre yapılar arasında uyum sağlamak, güzel bir görünüm elde etmek amacıyla dış cephe boya ve kaplamaları ile çatının malzemesini ve rengini tayin edebilecek. Bitmiş yapılar için de söz konusu yetki kullanılabilecek.

STÜDYO DAİRE (1+0) YAPILAMAYACAK

“Yeni Tip İmar Yönetmeliği” kapsamında artık stüdyo daire yapılamayacak, bina rengini belediye belirleyecek. Yeni yönetmelikle 1+0 olarak nitelendirilen stüdyo daireler yapılamayacağını hatırlatan yetkililer, en küçük dairenin de 28 metrekare ve 1 oda 1 salondan oluşacağını açıkladı.

EN KÜÇÜK DAİRE 1+1 VE 28,5 METREKARE

2 aya kadar yürürlüğe girmesi beklenen “Yeni Tip İmar Yönetmeliği”ne göre en az 28.5 metrekare büyüklüğünde 1+1 daire şeklinde yapılabileceği ön görülüyor. Bu kapsamda yapılacak en küçük daire; 1 oturma odası (12.00 metrekare), 1 yatak odası (9.00 metrekare), 1 mutfak veya yemek pişirme yeri (3.30 metrekare), 1 banyo veya yıkanma yeri (3.00 metrekare), 1 tuvalet (1.20 metrekare) olmak üzere toplamda net 28.50 metrekare büyüklüğünde olacak.Read more:  http://istanbulgecealemi.net/istanbul_guncel_haberleri-studyo_1-0_daire_devri_kapaniyor-523-34

30.5.2017 17:50:54

FOTO GALERİ

Galeriye Henüz Resim Eklenmemiş.

VİDEO GALERİ

Habere Henüz Video Eklenmemiş.

YORUMLAR

SAAT

Turizm Haberleri

Miniklerden Okuma Şenliği...

Yöresel Yemeklerimiz

Etli Ekmek

En Yeni Filmler

Kolpaçino 3. Devre

Son Dakika

Son Dakika! Diyarbakır'Da Emni...

En Çok Okunanlar

YAZARLARIMIZ

tolgahan uludağ
Sera Nil Akca
uğur ormantepe

SOSYAL MEDYA