istanbul gece alemi

Ünlü Moda Tasarımcısı Sabiha Alakuşu,Dan Osmanlı Defilesi

 

 

 


Ünlü moda ve tasarımcı Sabiha ALAKUŞU'nun hem hikayelerini hem de kendi dönemlerinde büyük ün almış  Osmanlı kadın sultanlarının giydikleri köstümlerinin defilesi Florya Galapagos restaurantta büyük bir katılımla gerçekleşti.
Cemiyet ve sanat çevrelerinin katılımı ile  gerçekleşen gece muhteşem köstümlerin tanıtımı ve anlatımı ile adeta geceye katılanlara geçmişin bütün izlerini hissettirdi.Ayrıca uluslararası arenada bir çok ödül alan bu harika kostümlerin tasarımcısı, ünlü modacı Sabiha ALAKUŞU tasarımını yaptığı kostümler için mitolojik kuş olan Anka kuşunun temasından yola çıkılarak hazırladığını her defasında belirtiyor. 
Her bir ürünün üzerinde belki de aylarca çalıştıklarını belirten ünlü moda ve tasarımcı Sabiha ALAKUŞU bu kostümlerin hikayelerinden tutun ta o dönemde  sultanların yaşamlarını araştırdıklarını bununla beraber hangi renklerin hangi sultan tarafından tercih edildiğini kumaşından dikimine kadar her bir detayı araştırdıklarını belirtti.


Bunun yanında dünyanın bir çok ülkesinde Osmanlı tasarımlarını gönderdiklerini belirten Alakuşu: 'Benim tasarladıklarım  bu  kostümler  Osmanlı'nın yaşayan yüzü olarak dünyanın bilmesini istiyorum ve yıllardır araştırarak, gözleyerek bunu yapıyorum ve yapmaya devam edecem' dedi.


Galapagos Restaurantta gerçekleşen defilede, Osmanlı kıyafetleri ile izleyenleri büyüleyen mankenler gecenin sonunda Cumhuriyet konseptli kıyafetini giyen  Galapagos Restaurantın işletmecileri Sanayici ve Dünya gezgibi Kaan Kasapoğlu ve Ünlü İllüzyonist Yeşim Obüs ile izleyicileri şaşkına çevirdiler... Kaan Kasapoğlu ve Ünlü İllüzyonist Yeşim Obüs hünkar ve sultan kiyafetlerini en önemlisi Cumhuriyet çocuklari olarak, ödüllü Cumhuriyet kostümünü büyük bir keyifle ve gururla profesyoneller kadar iyi taşıdılar....

YÖNETMEN Harun Işik


22.4.2017 11:55:29

FOTO GALERİ

Galeriye Henüz Resim Eklenmemiş.

VİDEO GALERİ

Habere Henüz Video Eklenmemiş.

YORUMLAR

SAAT

Turizm Haberleri

Miniklerden Okuma Şenliği...

Yöresel Yemeklerimiz

Etli Ekmek

En Yeni Filmler

Kolpaçino 3. Devre

Son Dakika

Son Dakika! Diyarbakır'Da Emni...

En Çok Okunanlar

YAZARLARIMIZ

tolgahan uludağ
Sera Nil Akca
uğur ormantepe

SOSYAL MEDYA