istanbul gece alemi

Cumhurbaşkanı'Ndan Yardım İstedi! Katili Hala Bulunamadı

İki yıl önce öldürüldü, katili hala bulunamadı. Mezdeke Dans Grubu üyesi Aynur Kanbur mezarı başında anıldı. Ailesi adalet çağrısı yaptı

 
 

İstanbul Şişli’de 2 yıl önce, çöp atmak için çıktığı evinin önünde esrarengiz bir cinayete kurban giden ünlü dans grubu 'Mezdeke'nin dansçılarından Aynur Kanbur, ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Kanbur'un ablası, öldürülen kardeşinin katillerinin bulunması için yardım istedi.

Kur'an-ı Kerim okunup duaların edildiği anma törenine Aynur Kanbur'un ablası Dilek Kıymış, Mezdeke grubu üyelerinden Dilek Maltepe, Fatih Ürek'in ablası Selvi Ürek, arkadaşları ve yakınları katıldı. Abla Dilek Kıymış tören boyunca elinde "Sayın Cumhurbaşkanımız, İç İşleri Bakanımız, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, araftayım. Katilimi bulun, Aynur" yazılı pankart tuttu.

Aynur Kambur öldürülmeden bir hafta önce yakın arkadaşı Türkücü Asuhan'ın düzenlediği lansman gecesinde (en sağda) böyle objektiflere poz vermişti

BULUNACAK, BAŞKA YOLU YOK

Anma töreninin ardından kardeşinin ölümüyle ilgili konuşan abla Dilek Kıymış, üzerinden 2 yıl geçen cinayetin ardından katil zanlısının hala bulunamamış olması konusundaki sıkıntılarını dile getirdi. Cumhurbaşkanı ve hükumet yetkililerinden yardım isteyen gözü yaşlı abla konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Nasıl bir infaz, nasıl bir intikam, nasıl bir acıdır bu. Bir kişiyi mi vurduğunu zannediyor. Türkiye’yi yaraladı. Sayın Cumhurbaşkanıma, başbakan, adalet bakanı, savcılar ve polislere yardım çağrısı yapıyorum. Bir kişi bin kişidir. Herkes şehit oldu diyor. Ben de kötü bir şeye şahit oldu diyorum. Bu kız bir şey gördü bilen susuyor diyorum. Onu vicdana davet ediyorum, gelecek anlatacak. 14 kurşunla tuzak kurdun gelip anlatacaksın. Neden yaptın? Senin bir tek nedenin bizim milyonlarca nedenimiz, uykusuz geçen 800 günümüz. Bizim içimiz kin ve nefretle doldu. Yardım çağrıma cevap verin, bulunacak başka yolu yok. Erkek gibi teslim ol. Elini öpeceğim şehit ettiğin için."

 

19.3.2018 21:42:46

FOTO GALERİ

Galeriye Henüz Resim Eklenmemiş.

VİDEO GALERİ

Habere Henüz Video Eklenmemiş.

YORUMLAR

SAAT

Turizm Haberleri

Miniklerden Okuma Şenliği...

Yöresel Yemeklerimiz

Etli Ekmek

En Yeni Filmler

Kolpaçino 3. Devre

Son Dakika

Son Dakika! Diyarbakır'Da Emni...

En Çok Okunanlar

YAZARLARIMIZ

tolgahan uludağ
Sera Nil Akca
uğur ormantepe

SOSYAL MEDYA